Przejdź do głównej zawartości

Natalia LL

Natalia LL, a dokładnie Natalia Lach-Lachowicz przyszła na świat w kwietniu 1937 roku niedaleko Żywca. Przez lata swojej artystycznej działalności zajmowała się między innymi grafiką oraz malarstwem. W latach siedemdziesiątych jej aktywność przybrała również postać performance'ów. W jej portfolio powoli zaczęły pojawiać się również instalacje, fotografie praz rzeźby. Prace Natalii LL trudno sklasyfikować do jednego nurtu. Najczęściej jednak wskazuje się, że jest w nich coś z konceptualizmy, foto- czy body-artu.

Oto kilka z jej najbardziej rozpoznawalnych dzieł:

Fotografia intymna
To instalacja, która czerpie z po-artu. Charakterystycznie przejaskrawiony erotyzm, celowo zbliża się tu do granic pornografii. To właśnie w ich ramach powstały Sztuka konsumpcyjna i Sztuka postkonsumpcyjna. 
 

Śnienie i Piramidy
Obie prace stanowią nawiązanie do przeżyć osobistych artystki. 

Śnienie 

Puszysta tragedia
To dzieła powstałe pod koniec lat osiemdziesiątych. Wśród nich znajdują się bardzo sugestywne obrazy, na których demoniczne oblicze artystki pożera lalki.


Trwoga paniczna
To z kole opowieść o bólu i cierpieniu, a także odniesienie do fizycznego przemijania. Wiele w nim również pytań o naturę dobra i zła. 

 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Julia Marcell

Kto nie znał, nie powinien dłużej czekać, aby sprawdzić i posłuchac co do zaproponowania ma Julia Marcell. Bo ta mieszkająca w Berlinie Polka muzycznie ma naprawdę wiele do zaoferowania. A ostatnia płyta? Jest genialna i taka jak lubię, idealnie nadaje się na gorsze dni i te kiedy chcemy skakać pod sufit. Poniżej dwa z moich ulubionych kawałków. Tatantino - właśnie z ostatniego krążka i Manners z przedostatniej płyty. Sama nie wiem, który podoba mi się bardziej :) Enjoy.

Festiwale teatralne w Łodzi

Maj to wymarzony miesiąc dla wszystkich wielbicieli teatru mieszkających w Łodzi (choć nie tylko). To właśnie w tym miesiącu „matur” w mieście tym organizowanych jest kilka festiwali teatralnych. Oto parę informacji na temat każdego z nich. Festiwal Szkól Teatralnych plakat, źródło: festiwalszkolteatralnych.pl Festiwal Szkół Teatralnych Już jutro wystartuje 33. Festiwal Szkół Teatralnych. Impreza potrwa do 10 maja, a podczas jej trwania studenci wydziałów aktorskich wszystkich  publicznych szkół teatralnych będą mogli spotkać się na deskach teatrów: Nowego im. K. Dejmka, Studyjnego Szkoły Filmowej oraz im. S. Jaracza. Jak co roku i tym razem w programie nie zabraknie spektakli dyplomowych. Festiwal Szkół Teatralnych organizowany jest w Łodzi od 1983 roku. Łódzkie Spotkania Baletowe Międzynarodowy festiwal, którego motywem przewodnim jest balet odbywa się w Łodzi od 1968 roku. W imprezie biorą udział nie tylko zespoły ze Starego Kontynentu, ale również goście ze Stanów Zjed

Wiosna w Operze Krakowskiej

Wiosenny repertuar Opery Krakowskiej zapowiada się nadzwyczaj ciekawie. Pierwszym spektaklem, który od razu przykuł moją uwagę była Madama Butterfly. Co ciekawe, tez przedstawienia grane na początku kwietnia nie ma już miejsc, choć za najdroższe bilety trzeba  było zapłacić nawet 120 zł Jeśli jednak ktoś już wspomniany wyżej spektakl miał okazję oglądać polecam wybrać się na „Politykę” wystawianą gościnnie przez Teatr 6.Piętro. Pełen tytuł sztuki w reżyserii Eugeniusza Korina brzmi: Polityka – komedia ludzkich namiętności. Obsada przedstawienia jest niemniej wyjątkowa, bo na scenie będzie można zobaczyć m.in. Małgorzatę Sochę, Rafała Królikowskiego czy Kazimierza Kaczora. Poza tymi dwiema sztukami na uwagę zasługują również Muzyk i Magia oraz Emocje. Ta pierwsza to baśniowa podróż do magicznej krainy muzyki, która z pewnością oczaruje nie tylko dzieci. Zgodnie z jednym z tekstów choć na świecie jest wiele teatrów tym najwspanialszym jest teatr naszej wyobraźni i to chyba jed